Dobór odpowiedniej myszki gamingowej

wybór odpowiedniej myszki gamingowej

Pasjonatów gier komputerowych z roku na rok przybywa, rozgrywka staje się co raz bardziej wymagająca, ważne są umiejętności ale nie każdy dostrzega potencjał jaki może się kryć w jednym z podstawowych urządzeń naszego komputera czyli myszy.

Producenci stają na głowie by dogodzić graczom jednak czym się kierować przy zakupie? Przyjrzyjmy się temu z bliska.

Najistotniejszym elementem w naszej myszce jest z pewnością optyka. W tanich urządzeniach w cenie do 50zł najczęściej montowana jest zwykła dioda, wystarcza ona do bezproblemowej pracy na komputerze poleasingowym lecz jako gracz mamy znacznie większe wymagania więc powinniśmy skupić się na myszach laserowych które cechują się znacznie większą precyzją.

Najdokładniejsze potrafią pracować z rozdzielczością 8000 dpi jednak taki sprzęt kosztować nas będzie kilkaset złotych i jest dedykowany dla osób które poważnie myślą o osiąganiu jak najlepszych wyników, często dla profesjonalistów. Kompromisem pozwalającym osiągnąć zbliżone wyniki lecz znacznie mniej kosztownym będą myszki o rozdzielczości rzędu 3000-6000 dpi które można zakupić już od 80zł, z pewnością powinny zadowolić gracza który spędza przed komputerem po kilka godzin dziennie.

Drugą istotną kwestią jest ilość programowalnych przycisków dodatkowych oraz możliwość tworzenia macr. Dodatkowe przyciski z pewnością ułatwią rozgrywkę w grach gdzie potrzeba wielu różnorodnych kombinacji klawiszy, z kolei macra przydadzą się do wykonywania prostych czynności które zabierają nam niepotrzebnie czas i uwagę.

Dobra myszka w rękach biegłego gracza może stać się narzędziem pozwalającym osiągać rekordowe wyniki więc jeżeli jest to dla nas ważną kwestią, nie powinniśmy oszczędzać ani złotówki na zakupie dobrego sprzętu bo z pewnością będą to dobrze wydane pieniądze.